Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
forex trading logo

Comenius

 

W dniach 17.05.2010 – 21.05.2010  Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi  w Wołominie  gości delegacje szkół partnerskich z programu Comenius. Wołomin jest kolejnym przystankiem w podróży Wehikułu Czasu.

Do naszej szkoły przybyła  grupa 22 nauczycieli z ośmiu europejskich szkół: Grecja - Peiramatiko Oloimero Dimotiko Sxoleio Kampou “P. Chiotis”, Portugalia - Agrupamento Vertical de Escolas de Darque, Niemcy - Siegerland – Grundschule, Łotwa - Liepupes vidusskola, Turcja - Seyhan Buhara Ilkogretim Okulu, Rumunia - Scoala Cu Cls. I-VIII “Dimitrie Cantemir” oraz Scoala Cu Clasele I-VIII  “ Vasile Lucaciu Carei”, Polska - Szkoła Podstawowa     w Daleszycach.

W obecności zaproszonych gości: p. Haliny Boneckiej-dyrektora ZEAS i P p. Jolanty Sawickiej-Jurek-przewodniczącej Komisji Oświaty, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, radnych, przedstawicieli Rady Rodziców, oraz naszych uczniów i nauczycieli serdecznie przywitaliśmy gości ze szkół partnerskich.

Pani dyrektor Alicja Olszewska przypomniała historię uczestnictwa naszej szkoły w europejskim projekcie. Podkreśliła też, że wspólna praca to również korzyści dla uczniów, nauczycieli oraz promocja miasta i placówki.

Gości powitała patronka Królowa Jadwiga. Artystycznym punktem programu była legenda „Wars i Sawa” przygotowana w języku angielskim przez uczniów klas IV - VI i ich nauczycieli.

Najmłodsi nasi uczniowie zaprezentowali polskie tańce narodowe. Oprawą tego pięknego widowiska były barwne stroje regionalne.

Po części artystycznej goście mieli okazję zwiedzić szkołę, oglądali sale, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, byli zachwyceni kolorowym wystrojem klas i korytarzy.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja multimedialna o szkole i Wołominie, po której wycieczkę po naszym mieście  delegaci rozpoczęli od Urzędu Miasta, gdzie byli goszczeni przez p. Jerzego Mikulskiego-Burmistrza Wołomina. Poznali jedną z placówek kulturalnych, nowo otwartą Bibliotekę Publiczną przy ulicy Wileńskiej. Spacer po Wołominie zakończyli zwiedzaniem neogotyckiego kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, o którym ciekawie opowiadał proboszcz Sylwester Sienkiewicz.

Aby sprawdzić  swoje umiejętności artystyczne uczestnicy programu Comenius wzięli udział w warsztatach rękodzieła, w trakcie których wykonywali według własnej fantazji lalki ze słomy kukurydzianej.

Po uczcie dla ducha przyszedł czas na przyjemności dla podniebienia. Będąc na kolacji w domach naszych pracowników goście poznali atmosferę polskiego domu oraz tradycyjne potrawy.

Przed nimi jeszcze wiele wrażeń m.in. wizyty w różnych placówkach oświatowych, dzięki którym poznają nasz system edukacyjny, a także odkrywanie uroków dzikiej Puszczy Białowieskiej, zwiedzanie Warszawy,  zabytkowego Torunia oraz wyjazd do Teatru Wielkiego.


 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS.